Krepšelis0 0,00€
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Pakviesk draugę ir gauk 5 €

Ką reikia žinoti apie pirmąjį apsilankymą pas ginekologę?

Paauglėms, Mamoms,
Ką reikia žinoti apie pirmąjį apsilankymą pas ginekologę?

Paauglystėje mergaitėms tenka nemažai iššūkių: kūno pokyčiai, spuogeliai, nuotaikų kaita, o dar TOS dienos ir... vizitas pas ginekologę. Kai nežinai kas laukia, ko tikėtis - kankina baimė, bet tikrai be reikalo!  Tikrai nerasime nė vienos, kuri jau buvo pas ginekologę, sakančios, kad pirmo apsilankymo pas ginekologę visai nebijojo. Mes visos pirmą kartą (ir visus kitus kartus) eidamos pas ginekologes bijome, jaudinamės ir jaučiamės nejaukiai. Tačiau iš tiesų nereikėtų bijoti gydytojos akušerės ginekologės vien dėl jos specialybės ir to, kas yra daroma jos kabinete. Visoms moterims baisiausias „įrankis“ gydytojos akušerės ginekologės kabinete – ginekologinė kėdė. Ginekologė tikrai nėra jokia baisuoklė - tai gerai savo darbą išmanantis žmogus.


Alina Liepinaitienė, LSMUL VšĮ Kauno klinikos Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akušerijos skyriaus akušerė:

Prisimenu savo mamos padrąsinimus. Ji visų pirma pasikalbėjo su manimi ir paklausė labai paprasto dalyko „Ko aš bijau?“. Tai buvo pirmasis dalykas privertęs mane susimąstyti „o iš tikrųjų, ko aš bijau?“. Labai svarbu su mergaitėmis išsikalbėti ir išsiaiškinti, kas joms labiausiai kelia nerimą prieš lankantis pas gydytoją akušerę-ginekologę. Išsiaiškinus šias priežastis, bandyti    jas spręsti kartu su mama, močiute, sese ar kitu artimiausiu žmogumi. Artimiausio žmogaus buvimas kartu keliaujant pas ginekologę - pats geriausias padrąsinimas ir palaikymas. Svarbu žinoti ir tai, jog mergaites prižiūri vaikų ginekologas, kuris geriau nei bet kuris kitas specialistas žino ir supranta mergaičių baimę, todėl vaikų ginekologė duos pačių geriausių, labiausiai suprantamų ir tik tai mergaitei reikalingiausių patarimų. Dar vienas labai svarbus aspektas - vos tik nukeliavus pas vaikų ginekologę, ji nepuola guldyti mergaičių „ant kėdės“, o pirmiausia su ja pasikalba, išsiaiškina, kokios bėdos kamuoja mergaitę, ką galima daryti tokiu atveju ir duoda svarbių patarimų tolimesniam gyvenimui. „Ant kėdės“ vaikų gydytoja prašo atsigulti tik tuo atveju, jeigu yra labai rimtos bėdos, kurių negalima išspręsti išsamiau neištyrinėjus.

Mergaitės, paprašykite mamos, ar kito artimo žmogaus, kad palydėtų pas ginekologę.

Klausinėkite. Ginekologės kabinete galima kalbėti, todėl drąsiai klausinėk visko: apie nemalonius pojūčius apačioje, išskyras, galbūt skausmus, žodžiu visko, kas tau neduoda ramybės. Būtų labai egerai, kad klausimus pasiruoštum iš anksto, gali juos užsirašyti.

Ko klaus tavęs?

Nepasimesk, jei ginekologė paklaus tavęs:
kada prasidėjo pirmosios mėnesinės?
Ar tavo mėnesinių ciklas reguliarus (būtų gerai, jei turėtum savo TŲ dienų kalendoriuką, kuriame žymiesi.
Kokius pokyčius pastebėjai savo kūne?
Kada buvo paskutinės mėnesinės (nurodoma diena, kada mėnesinės tą mėnesį prasidėjo)?
Ar mėnesinės reguliarios (t.y. ar kas mėnesį būna tuo pačiu metu)?
Kokio pobūdžio mėnesinės (skausmas, kraujavimo gausumas, kraujavimo trukmė kas mėnesį)?
Koks mėnesinių ciklas (t.y. kiek dienų kas mėnesį trunka mėnesinės ir kas kiek dienų pasikartoja mėnesinės)?
Ar jau esate turėjusi lytinių santykių? * Jei kabinete esi su mama, daktaras gali pasiūlyti jai išeiti trumpam už durų, todėl nesijaudink: tavo atsakymai liks tik tarp jūsų.
Ar rūkai?
Ar vartoji vaistus?
Kokiomis ligomis esi sirgusi? 

Kada būtina apsilankyti pas ginekologę?

  1. Jeigu jau turi 16-ka metų ir vis dar nesergi mėnesinėmis.
  2. Mėnesinės tapo nereguliarios.
  3. Mėnesinės tęsiasi ilgiau kaip 7 dienas ir yra labai gausios, skausmingos.
  4. Mėnesinės visiškai pradingo.
  5. Atsirado neįprastų pojūčių „toje vietelėje“ (skausmingas šlapinimasis, niežėjimas, perštėjimas), neįprasto kvapo ar išvaizdos išskyros. 

Apie pirmąjį vizitą pas ginekologę pasikalbėk su savo mama, ji tikrai patars kaip elgtis, o jei esate artimos ir kartu su Tave palydės.   

Pradėkite diskusiją
Pantera
Pantera
Sveiki, nė karto nesu buvusi pas ginekologę. Nebuvo reikalo, dabar savaitė kaip dingę mėnesinės, dariausi ne vieną neštumo testą, rodydavo neigiamus o ant paskutinio po pusvalandžio vos matoma juostelė antra. Gal žinote dėl ko visa tai galėtų būti?

Gentleday.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su gentleday.lt slapukų politika.

Sutinku