Menstruacinė taurelė - D.U.K.

Sutraukiamas turinys

Kas yra menstruacinė taurelė?

Menstruacinė taurelė -  priemonė, naudojama menstruacijų dienomis kraujui ne sugerti, o surinkti makštyje. Tai yra daugkartinio naudojimo priemonė. Ji yra gaminama iš silikono arba medicininio termoplastinio elastomero (TPE), kaip pavyzdžiui GENIAL DAY taurelės. Abi šios medžiagos yra nekenksmingos moters organizmui, gerai reaguoja su krauju ir makšties mikroflora. TPE medžiaga yra hipoalerginė, todėl moterys alergiškos silikonui, gali rinktis GENIAL DAY taurelę.

Kaip naudoti menstruacinę taurelę?

Taurelė yra kišama į makštį panašiai kaip tamponas. Tačiau ji kraujo nesugeria, o surenka (todėl ir vadinama taurele). Kišant į makštį taurelę reikia suspausti ir perlenkti, o įkišus paleisti, kad ji išsiskleistų ir įsitvirtintų. Taip taurelė priglunda prie makšties sienelių ir po to saugiai surenka kraują bei 100 proc. apsaugo nuo pratekėjimų. Kai taurelė prisipildo, ją reikia išsitraukti – kraują išpilti, taurelę išskalauti vandeniu ir vėl įsikišti į makštį. Po mėnesinių (ir prieš pirmąjį naudojimą) taurelę būtina dezinfekuoti, t.y. 3-5 min. pavirinti. 

Viena taurelė tarnauja nuo 2 iki 5 metų (kartais ir dar ilgiau). Tai labai draugiška priemonė gamtai, nes nelieka jokių šiukšlių, o taurelės, pagamintos iš termoplastinio elastomero, dar gali būti ir perdirbamos. 

Ar menstruacinės taurelės tinka kiekvienai?

Taip, su keliomis išimtimis. Skirtingi prekių ženklai gamina skirtingų dydžių, formų ir kietumo taureles. Todėl prieš jas perkant reikėtų persiskaityti jų aprašymus, rekomendacijas pasirenkant dydį. Taurelių dydžiai yra žymimi įvairiai: žodžiais, skaičiais arba raidėmis. Dažniausia taurelės būna dviejų dydžių – vidutinės ir didesnės. GENIAL DAY taurelės yra trijų dydžių: S, M ir L. S dydis labiau rekomenduojamas paauglėms arba labai smulkaus sudėjimo moterims.  

Yra moterų, kurių gimdos kaklelis po gimdymo yra nusileidęs. Joms reikėtų ieškoti trumpos taurelės.

Jei moters makšties raumenys yra labai standūs, jai greičiausiai tiks mažesnė taurelė, o kelis kartus gimdžiusiai moteriai arba jei menstruacijos būna gausios – didesnė taurelė. 

Svarbiausia – išsirinkti tinkamą taurelę!

Taurelės nerekomenduojamos moterims, kurios turėjo toksinio šoko sindromą naudodamos tamponus. Taip pat taurelės netiks, kai yra makšties stenozė, ryški makšties atrofija (tuomet dirgina, peršti).

Kaip išsirinkti taurelės dydį?

Taurelės neturėtumėte jausti. Jei jaučiate ją, gali būti, kad ji įstumta neteisingai arba yra per didelė.

Jeigu taurelės kotelis dirgina, jį reikia pakirpti.

Pagrindiniai GENIAL DAY® taurelių skirtumai tarp dydžių yra jų skersmuo ir talpa: S taurelės talpa 17 ml, skersmuo 40 mm, ilgis 62 mm; M taurelės talpa 25 ml, skersmuo 43 mm, ilgis 67 mm; L dydžio taurelių talpa 30 ml, skersmuo 46 mm, ilgis 66 mm. Visų taurelių kotelio ilgis 12 mm.

Nors tiek MEDIUM, tiek LARGE taurelę gali naudoti kiekviena moteris, tačiau pasirinkus tinkamesnį dydį bus juntama mažiau nepatogumų taurelę įsidedant ir išsiimant.

Kartais pasirinkus per didelę taurelę, ji gali būti juntama, tačiau didelio diskomforto neturėtumėte jausti.

Atminkite, kad kuo mažesnė taurelė, tuo greičiau prisipildys kraujo, todėl ją gali tekti tuštinti dažniau. Tad jeigu jūsų menstruacijos itin gausios, geriau rinkitės didesnės talpos taurelę. 

Vaizdo įrašas, kaip išsirinkti taurelės dydį - ŽIŪRĖTI

Pasirenkant taurelę, reikia atkreipti dėmesį į keletą faktorių:

amžių, sudėjimą, gimdymus, gimdos kaklelio aukštį, menstruacijų gausumą bei dubens organų tonusą. 

Štai keletas patarimų, padėsiančių tinkamai pasirinkti taurelės dydį:

  • Pirmiausiai sužinokite savo makšties kanalo ilgį. Pamatuokite jį įkišdama į makštį švarų rodomąjį pirštą. Tiksliausiai matuoti menstruacijų metu, nes tuo metu gimdos kaklelis būna žemiausioje padėtyje per visą ciklą. Gimdos kaklelis jaučiamas kaip nedidelis iškilimas, primenantis nosies galiuką. Mūsų taurelių aukštis yra apie 66 mm (iš jų 12 mm yra kotelio ilgis, jį galima nukirpti) - maždaug rodomojo piršto ilgio. Tad jei įkišus pirštą iki antrojo piršto sąnario jau jaučiate gimdos kaklelį, mūsų taurelė jums bus per aukšta - ieškokite gamintojo, kuris gamina trumpas taureles. O jei įkišus pirštą gimdos kaklelio nepavyksta paliesti, greičiausiai jūsų makšties kanalas yra ilgesnis - ieškokite ilgesnės taurelės už GENIAL DAY® taurelę. 
  • Kiek jums metų? Jei jums iki 30 metų ir jūs dar nesate gimdžiusi, greičiausiai jums reiktų rinktis M dydžio taurelę. Jaunos merginos dubens organų tonusas yra stipresnis - makšties raumenys standesni, elastingi, tad pasirinkus L dydį, ji gali jaustis.
  • Ar esate gimdžiusi? Po gimdymo dubens kaulai ir makšties raumenys pakinta dėl hormonų pokyčių ir gimdymo. Dažnai po gimdymo, makšties raumenys nebūna tokie standūs ir elastingi. Kuo daugiau gimdymų, tuo labiau raumenys praranda elastingumą. Jei esate turėjusi daugiau gimdymų ir jei nesportuojate, gali būti, kad L dydžio taurelė jums tiks labiau.
  • Kokio jūs sudėjimo? Pastebėjome, kad itin smulkaus sudėjimo moterys geriau jaučiasi su M arba S dydžio taurele.
  • Ar aktyviai sportuojate? Jei aktyviai sportuojate, ypatingai, jei darote Kėgelio pratimus (makšties raumenų pratimai), jūsų makštis taip pat gali būti standesnė nepriklausomai nuo amžiaus, nors ir būtumėte gimdžiusi, todėl patartume rinktis M arba S dydžio taurelę.
  • Ar menstruacijos gausios? Jei menstruacijos gausios, renkantis mažesnio dydžio taurelę ją teks dažniau išpylinėti, tad, jei manote, kad pagal jūsų sudėjimą bei dubens raumenų tonusą tinka bet kurio dydžio taurelė, verčiau rinkitės didesnę, rečiau reikės išiminėti.
  • Ar jautri šlapimo pūslė? Geriau rinktis mažesnę taurelę, nes ji spaudžia makšties sieneles ir galite norėti dažniau šlapintis. Nors moterys, turinčios šių bėdų, pastebi, kad GENIAL DAY® taurelė mažiau spaudžia sieneles, kadangi yra minkštesnė už silikonines taureles. 
  • Jei esi jaunesnė nei 18 metų ir neturėjote lytinių santykių, menstruacinės taurelės įsidėjimas gali būti skausmingas ir pažeisti mergystės plėvę, tačiau, jei vis tik nusprendei naudoti taurelę, pradėk nuo S dydžio. 
  • Jei mergina, neturėjusi lytinių santykių, naudoja tamponus, ji gali naudoti ir taurelę, tačiau jai reikėtų rinktis mažiausio dydžio taurelę. 
  • Mažo ūgio ir smulkaus sudėjimo merginoms bei moterims reikėtų rinktis mažesnę taurelę arba S, arba M dydžio.
  • Jei po gimdymo labai nusilpo dubens raumenys, gali būti, kad net ir LARGE dydžio taurelė gali nesilaikyti. Tokiu atveju, turėtumėte daryti dubens raumenis stiprinančius pratimus.
  • Jei po gimdymo nusileido gimda ir makšties sienelė, gali būti, kad taurelė jums netiks - su ja jausitės nepatogiai, ji gali nesilaikyti.

Štai keletas atsiliepimų apie taurelės dydžius iš moterų, kurios jau išbandė GENIAL DAY® taurelę:

„Man 43 metai, gimdžiusi du kartus, esu 172cm, sveriu apie 60 kg. Pirmomis dienomis mano menstruacijos labai gausios, todėl naudoju LARGE dydžio taurelę ir ją tenka ištuštinti 3-4 kartus, tomis dienomis, kai menstruacijos negausios, naudoju MEDIUM dydžio taurelę ir ją tada ištuštinu tik ryte ir vakare.“

„Esu labai smulkaus sudėjimo, sveriu tik 45 kg, nesu gimdžiusi. Man 36 metai, išsirinkau MEDIUM dydžio taurelę ir esu patenkinta.“

Daugiau apie taurelę čia.

Ar galima naudoti taurelę, jei nustatyta gimdos retroversija?

Gimdos retroversija – tai netaisyklinga gimdos padėtis, kai gimda yra užlinkusi kryžkaulio link. Tai gali lemti ir gimdos kaklelio padėtį. 

Esant gimdos retroversijai menstruacinę taurelę galima naudoti. Gali tik prireikti šiek tiek laiko, kol atrasite jums tinkamą taurelės įsidėjimo kampą. Patyrinėkite savo makšties kanalą ir pabandykite apčiuopti savo gimdos kaklelį - tokiu būdu sužinosite, kokiu kampu kišti taurelę. Taurelė turi atsidurti tiesiai po gimdos kakleliu.

Šiame vaizdo įraše anglų kalba moteris, kuriai nustatyta gimdos retroversija, pasakoja, kaip jai pavyko „susidraugauti“ su menstruacine taurele. 

Ar galima naudoti taurelę, jei įdėta gimdos spiralė?

Naudoti Genial Day taurelę turint spiralę galima (išskyrus pirmąjį mėnesį po įvedimo).

Paprastai spiralės įvedimo metu nukerpami ir iš gimdos kaklelio kyšoti paliekami apie 2 cm arba trumpesnio ilgio siūlai. Traukiant taurelę siūlai tikrai nekliudomi.

Praėjus maždaug mėnesiui po spiralės įvedimo jie apsivelia makšties gleivėmis, dažnai prilimpa prie kažkurios sienelės ar kaklelio ir laisvas galas paprastai nėra taip lengvai užkliudomas.

Turbūt didesnė tikimybė būtų ištraukti spiralę, išimant menstruacijų metu naudojamą tamponą.

Spiralės savaiminių ištraukimų dažnis labai mažas, nes dažniausiai moteris to pati padaryti negebėtų, pajaustų nežymų skausmą ar diskomfortą. Prieš ištraukiant taurelę visada svarbu suardyti susidariusį vakuumą. 

Visgi geriausiai pasikonsultuokite su gydytoja ginekologe, ar nėra kitų priežasčių, dėl ko jums taurelė galėtų netikti šiuo atveju. 

Skaitykite >> Apie menstruacinę taurelę atsako gydytoja ginekologė-akušerė

Ar gali kraujas iš taurelės sutekėti atgal į gimdą?

Tikrai ne! Gimdos kaklelis yra tik „išėjimas“  - pro jį gali „įeiti“ tik spermatozoidai.

Ar gali menstruacinė taurelė iškristi ar išslysti iš makšties?

Gali išslysti tik tuo atveju, jei makšties raumenys yra visiškai silpni, gimdos kaklelis žemai nusileidęs ir pasirinktas netinkamas dydis. Mums tokių atvejų dar neteko girdėti. 

Ar taurelė gali pasimesti makštyje?

Ne. Makšties kanalo pabaigoje yra gimdos kaklelis, kuris kaip sargybinis „praleidžia“ tik spermą. 

Jei atrodo, kad viduje neberandate taurelės, atminkite – ji niekur negalėjo dingti.

Įdarbinkite savo dubens raumenis (tuos pačius kaip tuštinantis) taurelės stūmimui žemyn, kad galėtumėte pasiekti jos galiuką. Suėmusios galiuką, švelniai patraukite žemyn ir suspauskite taurelės pagrindą, kad į taurelę patektų oro ir dingtų vakuumas. Lengvai sukiodamos ar judindamos taurelę, ją ištrauksite.

Ar taurelė gali užstrigti?

Ne. Jei norite išimti taurelę ir atrodo, kad ji užstrigo, pirmiausiai – nurimkite. Panikuodamos tik padidinsite makšties raumenų įtampą ir apsunkinsite išėmimą. Atsipalaiduokite, suspauskite taurelės pagrindą, kad į ją patektų oro ir dingtų  vakuumas bei ištraukite lengvai sukiodamos ar judindamos.

Atsipalaiduokite, įkiškite pirštus į makštį (rodomąjį ir nykštį arba didyjį ir nykštį), apčiuopkite taurelės kotelį, lengvai jį patraukite ir suimkite taurelės pagrindą (zona virš kotelio, kur jaučiami grioveliai ant taurelės) ir jį suspauskite, kad į taurelę patektų oro ir dingtų vakuumas bei ištraukite lengvai sukiodamos ar judindamos. Jei negalite apčiuopti taurelės kotelio, palikite ramybėje, kai taurelė persipildys, pati pasislinks žemiau, tuomet ir galėsite ją ištraukti. Svarbiausia nepanikuoti. 

Ar jaučiamas specifinis kvapas naudojant taurelę?

Ne. Paprastai kraujas įgauna kvapą sąlytyje su deguonimi, tad kraujo kvapą užuosite tik išėmusios taurelę po daugiau kaip 12 valandų naudojimo. Gali būti, kad naudojant, taurelė įgaus specifinį kraujo kvapą, tačiau ją išvirinus kvapas dingsta. Kad neatsirastų kvapo, rekomenduojama taurelę skalauti šaltu ar drungnu vandeniu, o po to tik šiltesniu. Taurelę galite praplauti ir prausikliu, bet tam rinkitės skirtą intymiai higienai ir bekvapį. 

Ar reikia naudoti įklotus dėl papildomos apsaugos nuo pratekėjimo?

Ne. Tačiau pirmuosius kartus rekomenduojame naudoti įklotus, kol išmoksite taurele naudotis. Kita alternatyva – menstruacinės kelnaitės, apsaugančios nuo pratekėjimų, tai ypač aktualu, kai laukiate mėnesinių ir nežinote, kada prasidės.

Kaip dažnai reikėtų keisti taurelę mėnesinių metu?

Keisti taurelės nereikia, tereikia ją ištraukti, ištuštinti, išskalauti vandeniu arba išvalyti servetėle ir vėl įsidėti. Su taurele galima išbūti iki 12 val. (ramiai miegoti visą naktį arba išbūti visą dieną). Tačiau jei menstruacijos yra gausios, taurelę gali tekti tuštinti kas 3-4 val. priklausomai nuo jos dydžio.

Kaip sužinosiu, kad taurelė prisipildė ir jau reikia ištuštinti?

Taurelę galima nešioti saugiai iki 12 valandų, tačiau pirmuosius kartus rekomenduojame maždaug po 4 valandų patikrinti, kiek prisipildė.

Po kelių menstruacinių ciklų jūs jau geriau suprasite savo kraujavimo gausumą ir reikiamą taurelės ištuštinimo dažnumą. Jeigu nešiosite taurelę kartu su įklotu, tuomet pamatysite ant įkloto, kada jau taurelė prisipildė, tuomet galite ją ištraukusi ištuštinti. 

Ar susitepsiu rankas krauju išimdama panaudotą taurelę?

Ir taip, ir ne. Kol išmoksite išsiimti taurelę, tikrai išsitepsite rankas krauju, todėl taurelę rekomenduojama tuštinti tualete, kuriame yra praustuvas, kad galėtumėte nusiplauti rankas ir išskalauti taurelę. Įgudusios moterys taip pripranta naudoti taurelę, kad kraujo ant pirštų nelieka. 

Ar gali taurele naudotis ir merginos, dar neturėjusios lytinių santykių?

Jei mergina, neturėjusi lytinių santykių, naudoja tamponus, ji gali naudoti ir taurelę, tai yra ženkliai sveikesnė alternatyva nei tamponai. Tačiau jai reikėtų rinktis mažiausio dydžio taurelę.

Paauglėms būtina pasitarti su mama ar vienu iš tėvų, nes taurelė gali pažeisti mergystės plėvę. Nekaltybė ir mergystės plėvė yra du skirtingi dalykai. Jei paauglė pradės naudoti taurelę, kuri gali įplėšti mergystės plėvę, tai dar nereiškia, kad mergina prarado nekaltybę. 

Skaitykite daugiau:

Kas ta nekaltybė ir mergystės plėvė?

Ar galiu naudoti taurelę, jei esu „nekalta“?

Ar man tiks taurelė, jei negaliu naudoti tamponų?

Greičiausiai taip. Tiek taurelė, tiek tamponai kišami į makštį, tačiau tamponai gali sausinti ir dirginti. Tuo tarpu taurelės paviršius lygus ir švelnus, ji visas išskyras surenka – ne sugeria, todėl ir nedirgina gleivinės. 

Ar taurelė tinka sergančioms endometrioze?

Taip. Kažkas paskleidė klaidingą informaciją apie tai, kad menstruacijų kraujas gali sutekėti atgal, todėl netinka sergančioms endometrioze. Tai netiesa. Kaip tik – klientės pasakoja apie sumažėjusį skausmą. Matyt, tai gali būti susiję su tuo, jog taurelė nedirgina makšties kaip kiti produktai. 

Ar galiu turėti vaginalinių intymių santykių taurelės naudojimo metu?

Ne. Nebent naudojate specialią menstruacinę taurelę, pritaikytą vaginaliniam seksui.

Ar galiu naudoti taurelę pogimdyviniam kraujui surinkti?

Tikrai ne. Bet kuri priemonė, naudojama į vidų, gali sukelti infekciją, nekalbant apie skausmą pagimdžius.

Kiek laiko po gimdymo turėtų praeiti, kad galėčiau naudoti taurelę?

Palaukite bent 6 mėnesius, kad galėtumėte naudoti menstruacinę taurelę. Nesvarbu, ar gimdėte vaginaliai, ar atliktas Cezario pjūvis, hormonų pokyčiai neaplenkia makšties kanalo, tad pradėjus naudoti taurelę anksčiau laiko, galite jausti nemalonius pojūčius.

Ar patartumėte pirkti taurelę už kelis eurus?

Taurelių būna labai nekokybiškų. Šią priemonę mes kišame į makštį - ypatingai jautrią vietą - kuri kaip kempinė sugeria visus chemikalus.

Rinkitės tik patikimo gamintojo prekę.

Daug silikoninių taurelių yra pagaminama Kinijoje, kurių kaina gali būti vos keli eurai, bet ar tikrai norite rizikuoti savo sveikata jas naudodama? 

Ar reikia turėti kelias skirtingo dydžio taureles gausesnio ir lengvo kraujavimo dienoms?

Viena taurelė tinkama naudoti visą menstruacijų laikotarpį nepaisant kraujavimo gausumo. Tačiau kai kuriais atvejais moterys renkasi naudoti skirtingas dėl to, kad smarkiai pasikeičia jų gimdos kaklelio ilgis paskutinėmis menstruacijų dienomis arba pirmomis dienomis jos ypač gausiai kraujuoja.

Pirmomis, gausaus kraujavimo dienomis, galima naudoti didesnę taurelę, kai kraujuojama mažiau – mažesnę. Kuo didesnė taurelė, tuo sąlyginai skausmingesnis jos įsidėjimas. Todėl kartais patogiau yra naudoti mažesnio dydžio taurelę. 

Ar saugu pirkti naudotą taurelę?

Taip. Tačiau svarbu žinoti, kokio prekės ženklo taurelę perkate ir ar ji pagaminta iš saugių, sertifikuotų medžiagų. Ir, žinoma, nusipirkusi būtinai sterilizuokite, nepaisant to, ar buvo sterilizuota anksčiau. 

Ar galiu pradžioje nusipirkti pabandymui pigią taurelę už kelis eurus?

To daryti mes nerekomenduojame, nes tokios taurelės pagamintos iš nesertifikuotų medžiagų, todėl gali būti nesaugios net ir trumpalaikiam naudojimui. 

Kiek laiko taurelė tarnaus ir kada jau laikas pakeisti į naują?

Priklausomai nuo priežiūros, taurelė gali tarnauti nuo 2 iki 5 metų (ar net iki 10 metų).

Keisti taurelę reikėtų tada, kai atsiranda įplyšimų ar medžiaga susidėvėjo, tapo lipni arba pradėjo dirginti makštį. Spalvos pakeitimas nereiškia, kad taurelę reikia keisti.

Ar galiu taurelę naudoti makšties išskyrų surinkimui?

Iš esmės galima, tačiau reikia neužmiršti, kad taurelės paskirtis nėra sugerti išskyras, ji skirta surinkti kraujui.

Be to, išskyros makštyje yra reikalingos tinkamam makšties mikrofloros balansui palaikyti, jos lubrikuoja makštį, todėl tikrai nepatariame naudoti taurelės ar juolab tampono kasdienėms išskyroms.

Kaip prižiūrėti menstruacinę taurelę?

Plaukite taurelę vandeniu. Naudokite tik bekvapius, intymiai higienai (Gentle Day švelnus intymios higienos prausiklis puikiai tinka) arba specialius taurelei skirtus ploviklius.

Nenaudokite parfumuotų kūno, indų ploviklių. Sterilizuokite taurelę prieš pirmąjį naudojimą ir kiekvieno ciklo pabaigoje: pavirinkite taurelę 3–4 minutes puode su vandeniu. Tai galite atlikti ir mikrobangų krosnelėje, įdėjusios taurelę talpoje su vandeniu. Taurelė turi būti apsemta.

Kaip pasilengvinti taurelės įsidėjimą į makštį?

Taurelę sušlapinkite vandeniu arba naudokite TIK vandens pagrindo lubrikantus. Aliejų pagrindu pagaminti lubrikantai gali sugadinti taurelę. Atraskite sau patogų lenkimo būdą, kad kuo mažiau skaudėtų įsidedant taurelę. 

Kur laikyti taurelę tarp menstruacijų?

Niekada nelaikykite taurelės plastikiniame maišelyje ar hermetiškuose induose. Kai perkate Genial Day taureles, gaunate specialų drobinį maišelį taurelės laikymui.

Kaip ištuštinti taurelę viešuose tualetuose?

Jei viešajame tualete yra tik bendri praustuvai, kur negalite diskretiškai išplauti taurelės, ne bėda. Tik būtinai kruopščiai nusiplaukite rankas prieš išimdama taurelę.

Ištraukusios taurelę, išpilkite surinktą kraują į WC ir nuvalykite taurelės kraštus tualetiniu popieriumi. Taurelę išplausite grįžusios namo.

Rankinėje galite turėti Gentle Day ekologiškų drėgnų servetėlių, kuriomis galėsite išvalyti taurelę, nesant galimybės ją išplauti.

Atminkite, kad jei yra galimybė pasinaudoti praustuvu viešoje vietoje, nenaudokite ten esančio skysto muilo, kuris gali sugadinti taurelę – plaukite tik vandeniu. 

Ar galiu įsidėjusi taurelę maudytis, eiti į pirtį?

Žinoma, taip. Ir dar puikiau, kad nereikia jos iš karto po maudynių išsiimti ir ištuštinti. Jokio netikėtumo, kad netyčia išlįs tampono siūlas. Jei mėgstate degintis bei maudytis nuoga, niekas nieko nepamatys.

Tuo tarpu tamponą būtina pasikeisti po vandens malonumų, kad sumažintumėte toksinio šoko sindromo (TŠS) riziką.

Ar reikia išimti menstruacinę taurelę einant šlapintis ar tuštintis?

Tikrai ne. Susipažinkite su moters lytinių organų anatomija - šlapinamės pro šlapimo angą, tuštinamės pro išangę, o menstruacinę taurelę dedame į makštį.

Taurelė tualeto reikalams netrukdo. Tiesa, jei labai smarkiai stanginsitės, taurelė gali pasislinkti žemyn, tad tiesiog reikės ją įstumti giliau.

Ką daryti, jei menstruacinė taurelė neišsiskleidžia?

Dažnai moterys rašo, kad menstruacinė taurelė pilnai neišsiskleidžia ir prateka. Supratome, kad viena dažniausių klaidų, kuri daroma įsidedant taurelę, yra ta, jog ji sulankstyta per giliai įkišama į makšties angą ir paleidžiama išsiskleisti.

Perskaitykite ir sužinokite >> 6 patarimai, kaip naudoti menstruacinę taurelę

Ką reiškia suardyti taurelės vakuumą?

Prieš ištraukiant menstruacinę taurelę, reikia išardyti vakuumą, kad nebūtų pažeista makšties gleivinė.

Suardyti vakuumą reiškia įleisti oro į taurelę. Tai padaroma suspaudžiant taurelės pagrindą virš kotelio. Tokiu būdu taurelė lengvai ištraukiama iš makšties.

Jei jūsų makšties kanalas ilgesnis ir jūs pirštais nepasiekiate taurelės pagrindo ar kotelio, įdarbinkite savo dubens dugno raumenis - stumkite taurelę tarsi stangintumėtės. Taurelė šiek tiek pasislinks žemyn ir galėsite sugriebti už kotelio, kad pasiektumėte taurelės pagrindą.

Ar galima toliau naudoti menstruacinę taurelę, jei ji įkrito į WC klozetą?

Jei menstruacinė taurelė netyčia išslydo iš rankų ir įkrito į klozetą, ištraukite ją ir kuo greičiau nuplaukite švelniu bekvapiu prausikliu po tekančiu vandeniu ir įdėkite į puodą su verdančiu vandeniu sterilizavimui - virinkite 5-10 min. (tuo tarpu po kiekvienų menstruacijų pakanka virinti 3-4 min.). Stebėkite, kad vanduo neišgaruotų - kitaip taurelė prisvils ir susigadins.

Jei jaučiate psichologinį diskomfortą naudoti taurelę, įkritusią  į WC, ypač viešąjį,  įsigykite naują.

Ką daryti, jei po naudojimo menstruacinė taurelė įgavo specifinį kvapą?

Jei taurelės netuštinate 9-12 val., gali atsirasti kvapas, tačiau taurelę galite naudoti ir toliau.

Prisiminkite, kad ištraukus iš makšties taurelę su krauju, pirmiausiai išskalaukite ją šaltu vandeniu, o tik po to plaukite šiltu vandeniu naudodamos švelnų prausiklį. Tokiu būdu kvapas taurelėje „neužsirakins“.

Yra 3 būdai, kuriuos galite pabandyti kvapo naikinimui:

  1. po mėnesinių ilgiau pavirinkite - iki 10 minučių;
  2. tarp pirštų sudrėkinkite šiek tiek valgomosios sodos ir švelniai ištrinkite taurelę, po to gerai ją nuskalaukite;
  3. į vandens stiklinę įpilkite šaukštą maistinio acto ir palaikykite taurelę joje kelias valandas arba per naktį.