kaip naudoti menstruacine taurele

6 patarimai, kaip naudoti menstruacinę taurelę

Nusipirkote menstruacinę taurelę ir niekaip nepavyksta teisingai įsidėti, kad nepratekėtų? Iš tikrųjų, ne visoms pavyksta greitai „susidraugauti“ su taurele. Jei dalis moterų džiaugiasi menstruacine taurele nuo pat pirmo karto, kita dalis – įgunda naudoti ją per 3-6 ciklus, o likusi - praranda kantrybę ir padeda į stalčiuką.

Dažniausiai taurelių „naujokės“ rašo mums: „Nepavyksta įsidėti menstruacinės taurelės, kad pilnai išsiskleistų“, „Galvoju per didelę taurelę nusipirkau, nes niekaip neišsiskleidžia“ ir panašiai. Tikimės, kad šie 6 patarimai, kaip teisingai naudoti GENIAL DAY menstruacinę taurelę, padės jums patirti jos privalumus kuo anksčiau.

1 patarimas – Sudrėkinkite menstruacinę taurelę

Prieš kišdamos taurelę į makštį, nusiplaukite rankas ir sudrėkinkite ją vandeniu arba vandens pagrindo lubrikantu. Sausa taurelė gali sukelti nemalonius pojūčius, o juk to turbūt nei viena nenori.

2 patarimas – Atsipalaiduokite

Labai svarbu būti atsipalaidavusiai - jei būsite įsitempusi, makšties raumenys neatpalaiduoti, menstruacinės taurelės įsidėjimas gali būti apsunkintas ir skausmingas. Jaučiate baimę, kad taurelė kažkur dings? Prisiminkite - tai neįmanoma, nes makšties kanalo pabaigoje yra gimdos kaklelis, praleidžiantis tik spermą.

3 patarimas – Sulankstytos menstruacinės taurelės nekiškite per giliai

Šią klaidą, kai sulankstyta taurelė sukišama visa į makštį ir tik tada paleidžiama išsiskleisti, gana dažnai daro pirmą kartą taurelę naudojančios moterys. Todėl sulankstytą jums patogiu lankstymo būdu taurelę kiškite į makštį maždaug iki pusės ir paleiskite išsiskleisti ir stumkite gilyn laikydamos už kotelio. 

Populiariausi menstruacinės taurelės lankstymo būdai:

kaip sulankstyti menstruacine taurele

 

Lankstymo būdų yra daugiau, tad nenuleiskite rankų, jei vienas būdas jums netinka - išbandykite kitą, kol atrasite jums tinkamiausią. 

4 patarimas – Menstruacinę taurelę kiškite reikiamu kampu

Kai maždaug iki pusės įkišta į makštį taurelė išsiskleidė, laikydamos už taurelės kotelio ties pagrindu švelniai sukiodamos kiškite ją gilyn link gimdos kaklelio.

Jei stumsite taurelę gilyn tiesiai į viršų, o jūsų makšties kanalas link gimdos kaklelio pasviręs 450 kampu, taurelė liks netinkamai įdėta ir pratekės. Taurelės kotelis turi būti makšties viduje maždaug 1-1,5 cm gylyje.

Prieš GENIAL DAY taurelės naudojimą susipažinkite su savo makšties anatomija. Pirštu panagrinėkite, kur yra jūsų gimdos kaklelis, pajauskite kokiu kampu pasvirusi jūsų makštis, kad suprastumėt, kokiu kampu reikės stumti menstruacinę taurelę.

5 patarimas – Patikrinkite, ar menstruacinė taurelė pilnai išsiskleidusi

Įstūmusi taurelę pilnai į makštį, įkiškite rodomąjį pirštą ir apveskite juo aplink taurelę. Jeigu pajusite, kad taurelė nepilnai išsiskleidusi, toje vietoje pirštu paspauskite makšties sienelę – taip atsiras vietos taurelei dar išsiskleisti.

6 patarimas – Įsitikinkite, ar susidarė menstruacinės taurelės vakuumas

Patikrinkite, ar susidarė taurelės vakuumas (kai taurelėje nelieka oro ir ji tvirtai prisitraukia prie makšties sienelių) pirštais suimdamos už kotelio ir švelniai patempdamos ją žemyn. Jei menstruacinė taurelė nepajudės žemyn, vadinasi, vakuumas susidarė.

Tik susidarius vakuumui taurelė nepratekės bei išliks savo vietoje, kai judėsite. Jei įkišta menstruacinė taurelė lengvai traukiasi žemyn, ištraukite ją iš makšties ir bandykite įsidėti iš naujo.

Beje, taurelės vakuumą būtina panaikinti prieš ištraukiant taurelę iš makšties. Kodėl? Nes jei trauksite taurelę per jėgą, galite pažeisti makšties gleivinę.

Kaip suardyti vakuumą ir įleisti oro į taurelę?

Tiesiog pirštais suspauskite GENIAL DAY taurelės pagrindą virš kotelio, kur juntamas reljefas. Tokiu būdu oras pateks į taurelę ir galėsite ją lengvai ištraukti už kotelio.

Jei jūsų makšties kanalas ilgesnis ir jums sunku pasiekti taurelės pagrindą, galite šiek tiek stumtelti taurelę žemyn savo dubens dugno raumenimis tarsi stangintumėtės. Jeigu ir tai nepadeda, atsitūpkite varlės poza (geriau vonioje ar duše) ir dar kartą pasistenkite pastumti taurelę savo dubens dugno raumenimis tuo pat metu bandydamos pačiupti taurelės kotelį.

Jei ruošiatės naudoti GENIAL DAY taurelę pirmą kartą ar patiriate sunkumų naudodamos ją jau kelis ciklus, arba tiesiog praradote kantrybę ir paslėpėte ją giliai vonios stalčiuje, išbandykite šiuos patarimus, kuriais pasidalinome. Tiesą sakant, kai prisijaukini GENIAL DAY taurelę, pirma mintis būna „Kodėl anksčiau nenusipirkau ir neišbandžiau taurelės?!”. Kaip sakoma – geriau vėliau, nei niekada.

>> Dažniausiai užduodami klausimai su atsakymais apie menstruacinę taurelę

Grįžti į Blog'ą