Visa tiesa apie menstruacines kelnaites

Visa tiesa apie menstruacines kelnaites

Apie menstruacines kelnaites sužinojau prieš 6 metus, kai „Genial Day“ higieninius įklotus ruošėmės pristatyti JAV rinkai. Tada pradėjau domėtis, o kas gi naujo higieninių prekių rinkoje JAV. Taurelė čia jau buvo senokai įsitvirtinusi, bet pirmą kartą sužinojau apie menstruacines kelnaites. Pasiskaičiau, kad jas dėvint nebereikia jokių kitų apsaugos priemonių – pakankamai ekologiškas būdas. Genama savo profesinio smalsumo (kaip higienos produktų kūrėja), įsigijau „Thinx“ – vieno populiariausių prekės ženklo  JAV - kelnaites.

Na ir... NEPATIKO. Kadangi mano menstruacijos pakankamai gausios, vienų kelnaičių man neužteko. Jau po kelių valandų, turėjau lėkti namo ir pasikeisti į paketą, nes kelnaitės visos permirko iš vidaus. Niekur neprabėgo, bet tas drėgmės jausmas, tarsi į kelnes padariusi... O kur dar higiena, jeigu visą dieną su tokiomis kelnaitėmis prabūti?! Na jeigu ir pasikeisti, sakykime, 3 kelnaites per dieną, tai reikštų, kad savo rankinėje reiktų nešiotis tas kelias nešvarias kelnaites. Na, jokio patogumo tame nematau.

Todėl idėja kurti menstruacines kelnaites, buvo palaidota, nes tai neatitiko mūsų misijos - padėti prisijaukinti menstruacijas.

Ilgainiui žinia apie menstruacines kelnaites pasiekė ir Lietuvą. Nusipirkau ir čia dar kitas kelnaites išbandyti, gal kažkas pasikeitė? Bet ne, drėgmės  jausmas tas pats, o ir nelabai patogios – įsiręžia į kirkšnis, į užpakalį.

Tačiau viena po kitos mūsų klientės pradėjo klausinėti: „Kada ir jūs turėsite tokias menstruacines kelnaites?“  Pradėjau galvoti, kaip galėčiau patobulinti jas, kad nereiktų jausti tos drėgmės ir nepatogumo.

Savo kuriamoms kelnaitėms išsikėliau kelis tikslus:

  1. Turi būti labai patogios, neveržti ir neįsirėžti į užpakalį;
  2. Turi stabiliai laikytis ant liemens;
  3. 100% apsaugoti nuo pratekėjimų;
  4. Būti pagamintos iš itin aukštos kokybės, malonios ir ekologiškos medžiagos;
  5. Fabrikas turi atitikti mūsų keliamus kokybės reikalavimus.

Pradžioje ieškojau, kas galėtų pasiūti mums tokias kelnaites Lietuvoje, tačiau, deja, neradau, kas turėtų drėgmei atsparią medžiagą.

Kinijoje radau fabriką, kuris siūna aukštos kokybės kelnaites iš ekologiško austriško mikromodalo, kurį ir pasirinkau. Šis TENCEL™ mikromodalas ne tik tvariai gaminamas, tačiau pasižymi ir itin geru tamprumu, švelnumu ir plonumu. Jis labai gerai kvėpuoja, o kadangi kelnaitės siuvamos iš kelių sluoksnių, tai yra labai svarbu, kad ne tik žiemą, bet ir vasarą būtų patogu nešioti bei neprakaituotų oda.

Toliau sekė sugeriančios ir drėgmės nepraleidžiančios medžiagos paieškos. Pasirinkau medvilnę, kuri padengta plonu nepralaidžiu drėgmei poliuretano sluoksniu. Taigi medvilnė gali sugerti kraują, tačiau niekur į išorę tai nepateka.

Ir, žinoma, turėjau pritaikyti mano patentuoto dvigubo klynelio funkcionalumą. Šioms kelnaitėms jis siuvamas iš kelių mikromodalo sluoksnių su kišenėlėmis šonuose. Jo paskirtis yra dvejopa. Viena, tai nešiojant negausių menstruacijų metu be jokios kitos apsaugos jis gali sugerti, o, antra, naudojant kartu su paketu - galima paslėpti paketo sparnelius, įklijuojant juos į kišenėles, kad jų nesimatytų iš išorės. Kadangi šio modelio kelnaičių klynas yra pakankamai platus, kad neleistų kraujui pratekėti į šonus, vidinis klynelis turėjo būti kiek siauresnis, kad paketas galėtų lengvai apgaubti jį savo sparneliais, o jeigu pratekėtų - kraujas susigertų į medvilnę, esančią po dvigubu klyneliu.

Prireikė bent 6 mėnesių ir 7 pavyzdžių bei tobulinimų, kol pavyko pasiūti tokį modelį, kuriuo aš likau patenkinta.

Kaip aš pati nešioju šias menstruacines kelnaites?

Kaip apsaugą nuo pratekėjimo arba kartu su taurele ar paketu (nors aš vis dar labiau „paketų mergaitė“ 😀, o taurelę daugiausiai naudoju kelionių metu). Aš vis tik mėgstu jaustis „ten“ sausai, tad be jokios apsaugos dėviu tik prieš mėnesines, o ypač naktį, kad nebūtų siurprizų  ir nereiktų, susigriebus už klyno, lėkti naktį į tualetą pajutus „upeliuką“.  

Taip pat be jokios papildomos apsaugos nešioju jas kelias paskutines dienas, kai kraujavimas visai nebegausus. Iš savo patirties galiu pasakyti, jeigu nuolatos dėvėtumėte menstruacijų metu, tai reikėtų jų turėti bent tris, kad galėtumėte pasikeisti ir išsiplauti. Moterys, kurių menstruacijos nėra gausios ir paprastai pakanka vieno nedidelio paketo ar storesnio įkloto, ar vieno tampono per dieną, gali nešioti šias kelnaites ir be jokios apsaugos, jei neerzina drėgmės jausmas. Bet tokiu atveju turėkite bent vienas dar tokias švarias kelnaites savo rankinėje, kad galėtumėte pasikeisti reikalui esant, o suteptoms turėkite maišelį laikymui.

Kaip prižiūrėti menstruacines kelnaites?

Visų pirma, nusipirkusios kelnaites jas išplaukite drungnu vandeniu su muilu. Tą rekomenduoju daryti kiekvieną kartą, kai įsigyjate naują apatinį trikotažą.

Jei kelnaitės išteptos krauju, tai pirmiausiai pamirkykite jas šaltame vandenyje ir plaukite - geriausiai ūkišku muilu. Kelnaites galite gręžti, bet nepersistenkite, kad nesutrūkinėtų poliuretano sluoksnis. Skalbti skalbyklėje kelnaites galite, bet ne aukštesnėje nei 30 laipsnių temperatūroje. Džiovyklėje geriau nedžiovinkite, jei norite, kad menstruacinės kelnaitės ilgiau tarnautų.

Praktiškas patarimas toms, kurios kelnaites dėvės kartu su paketu

Pastebėsite, kad paketas pirmus kartus sunkiai lips, nes mikromodalas yra labai švelnus. Bet keletą kartų kelnaites išskalbus, jis prilimpa, o kai kelnaitės gerai priglunda, jis stabiliai laikosi. Tik eidamos į tualetą būkite atsargios nusimaudamos, kad paketas neatliptų nuo kelnaičių. Aš savo receptą jau atradau, linkiu ir Jums atrasti savo 😊

Prisijaukinkite menstruacijas su „Gentle Day“... ir nuo šiol nebus jokių raudonų dėmių ant kelnių, čiužinio ar kėdžių 😉

Grįžti į Blog'ą