Indrė Trusovė apie saldumynus ir PMS

Indrė Trusovė apie saldumynus ir PMS

Prieš PMS dažniausiai VISAS kankina beprotiškas noras valgyti, bet tai dar nėra blogiausia... Blogis yra tai, kad norisi valgyti visokias nesąmones: ką nors saldaus, ką nors riebaus, o tada ištinka savęs smerkimo priepuolis. Kaip su tuo kovoti?

Atsako mitybos konsultantė-specialistė, asmeninė trenerė Indrė Trusovė

Tai dažniausiai mano darbe girdimas klausimas. Jeigu kažkas atrastų būdą kaip su tuo kovoti, tas žmogus tikrai taptų multimilijonieriumi :) Deja... PMS metu moteris valdo hormonai ir nieko čia nepadarysi. Ne veltui juokaujama, kad jei nori per PMS susikalbėti su moterimi - mesk į ją šokoladuką ir saugiai atsitrauk :)))  Taigi, to išvengti - neįmanoma, tačiau labai svarbu TOMIS dienomis ypatingai atsakingai žiūrėti į savo mitybą, kad gautume visų reikiamų medžiagų, bei rinktis sveikesnius saldumynus, nepamiršti gerti daug vandens, tuomet ta žala mūsų kūnui ir sveikatai bus mažesnė. 

    Ginekologės Alinos Liepinaitienės komentaras:


Dar kelios dienos prieš „tas dienas“ ir „tomis dienomis" kiekviena iš mūsų negali atsisakyti šokolado, riebaus pyragaičio, bandelių ir kitų skanėstų. Atrodo, norisi palaikyti tobulas kūno formas, bet vos tik pasirodžius TOMS dienoms saldumynų noras viršija visus tobulumo siekius: sportą ir dietas atidedame kitam pirmadieniui ir... lekiame saldumynų. Taip yra dėl mūsų organizme mėnesinių ciklo metu besikeičiančių hormonų: estrogenų (moteriškieji hormonai, kurie atsakingi už mūsų nuotaikas ir lytinį potraukį, paruošia organizmą nėštumui) ir progesterono (kuris užtikrina tinkamas sąlygas galimai apvaisintam kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje). Dar iki "tų dienų" karaliauja hormonas progesteronas, kuris ir "nori mūsų putlesnių nuo saldumynų formų". Tuo tarpu estrogenai pamažu krinta. Prasidėjus TOMS dienoms", tiek progesteronas, tiek estrogenai krinta žemyn, ir baigiantis menstruacijų ciklui sugrąžindami mums įprastinę būseną, kai saldumynų norėtųsi, bet labiau norisi tobulų formų. 

 

Kaip maitinasi Indrė prieš TAS dienas?

Mano mityba jau 8-eri metai nesikeičia, nepriklausomai nuo periodo.  Valgau daug vaisių, daržovių, ankštinių, kruopų, graikiško jogurto, kiaušinių, žuvies, rečiau - vištieną. Norėdama paskanauti renkuosi nenuodėmingus skanėstus arba pati kepu, gaminu sveikuoliškus desertus.

Gal turi kokį specialų receptą? 

Yra mano ir draugės sveikų desertų knygelė „Saldumynų drakoniukas“, taip pat mano bloguose daug receptų. Jais visais galima gardžiuotis, be sąžinės graužaties. Ypatingai daugumai mėgiama šokoladinė bananų duona, kuri panašesnė į šokoladinį pyragą ir jis puikiai tinka pusryčiams ar priešpiečiams. 

Saldumynai – daugumos silpnybė ir priešas. Vis dėl to, kas blogiau: šokoladukas ar bandelė?

Tikrai taip, jie lyg uždraustas vaisius. Vien tai jog žinome, kad negalima ir vilioja bei gundo nuolat jų norėti. Vienareikšmiškai juodas šokoladukas yra geriau už visus kepinius

O kaip vaisiai?

Tai fantastiškas produktas. Juose ypatingai daug ląstelienos, vitaminų, tik žinoma svarbu žinoti kokius vaisius ir kada galima valgyti, tam kad nepakenkti figūrai. Drąsiai mėgaukitės uogomis, greipfrutais, ananasais, kiviais. Bananai irgi labai gerai, juose daug geležies, fosforo, kalio, vitamino C, E, PP, B grupės. Apie bananus galima kalbėti nesustojant, jie puikūs širdelės draugai ir tikrai lengvina menstruacijų simptomus. Beje, juose esantis triptofanas yra nuostabus nuotaikos gelbėtojas, tik svarbu nepamiršti, kad bananuose nemažai krakmolo, todėl mėgautis jais reikia saikingai ir geriausiai - pirmoje dienos pusėje. 

Ar įmanoma išvengti tų baisių silpnumo priepuolių maistui prieš PMS? 

Deja, labai sunkiai. Žinoma, subalansuotai maitinantis tas potraukis nebebūna toks nesuvaldomai stiprus, bet vistiek išlieka bent minimalus ,,ėjimas iš proto’’ dėl cukraus :) 

Ar gimdžiusioms PMS simptomai lengvesni?

Kiekvienai moteriai labai individual, bet iš klienčių neteko girdėti jog palengvėtų. Man asmeniškai po gimdymo tik sustiprėjo ir kartais atrodo, kad galėčiau suvalgyti visus pasaulio šokoladukus...  

SveikaIrGardu.LT

Primename, kad perkančios bet kokį produktą iš www.svelnidiena.lt kiekviena dovanų gauna juodo šokolado gabalėlį. 

Grįžti į Blog'ą