Intymios higienos putos - kaip veikia ir kaip naudoti?

Intymios higienos putos - kaip veikia ir kaip naudoti?

Dažnai moterims kyla klausimas, kurios intymios higienos putos švelniausios ir saugiausios. Taip pat neretai dvejojama, kaip jas naudoti, kad nebūtų sutrikdyta natūrali makšties terpė. Kaip tinkamai palaikyti intymią kūno švarą, kad putų veikimas būtų saugus ir efektyvus?

Kartu apžvelkime svarbią informaciją, kuri suteiks aiškumo, kaip prižiūrėti kūną, kad jo intymioji zona būtų saugi ir švari.

Intymios higienos putos – kas tai?

Tai minkštos konsistencijos putojantis prausiklis, skirtas vulvos plovimui. Paspaudus dozatorių, konsistencija virsta putomis, kuriomis lengva ir patogu naudotis. Intymios higienos putos pritaikytos moterims, nes jų intymiai zonai reikalinga palaikyti rūgštinę terpę.

Prekyboje intymios higienos putų įvairovė išties didelė – nuo pigių ir paprastų iki aukštos kokybės produktų. Kiekvienas gamintojas naudoja skirtingos sudėties formules, todėl jų poveikis nevienodas. Įprastai pigiose intymios higienos putose yra kūnui nedraugiškų ingredientų, tokių kaip Sodium Laureth Sulfate ir sintetiniai kvapai (Parfum), kurie gali dirginti odą.

Kai kuriose putose ir prausikliuose naudojamos odą dezinfekuojančios medžiagos, tokios kaip: chlorheksidinas, dequalinium chloride, hydrogen peroxide, octenidine, polyhexamethylene biguanide ir povidone iodine. Tokias intymios higienos priemones reikėtų naudoti tik trumpą laiką, nes jos netinkamos ilgalaikei intymios higienos priežiūrai.

Natūraliuose, ekologiškuose produktuose kartais naudojami eteriniai aliejai. Nors dauguma jų pasižymi įvairiomis teigiamomis savybėmis, itin jautrią intymią kūno zoną gali sudirginti. Taip pat ne visi toleruoja eterinius aliejus ir gali būti jiems alergiški.

Netgi sudėtyje esantys tradiciniai muilai gali sudirginti ir išsausinti vulvą bei makštį. Tai ką tada naudoti? GENTLE DAY® įkūrėja Vilmantė Markevičienė konsultavosi su ginekologėmis ir kosmetikos priemonių technologe, ir svarstė, kurie ingredientai būtų patys saugiausi ir švelniausi. Todėl „Intymios higienos putose“ sujungė saugiausius ingredientus: Aqua, Decyl Glucoside*, Hydroxyethyl Urea, Xylitol, Sodium Lactate, Sodium Gluconate*, D-panthenol, Lactic Acid*, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate. *Ekologiškos medžiagos.

Kaip naudoti intymios higienos putas?

Pasak įvairių tyrimų duomenų, moterims rekomenduojama praustis kartą per dieną. Jei dažnai plausite intymią zoną su putomis ar kitais prausikliais, galite sutrikdyti bakterijų pusiausvyrą ir organizmas nesugebės apsiginti.

Retas prausimasis taip pat nenaudingas, nes kasdien kaupiasi nešvarumai, prakaitas ir susidaro palanki terpė daugintis blogosioms bakterijoms.

Pačias putas reikia naudoti taip, kaip nurodyta gamintojo. GENTLE DAY® „Intymios higienos putų“ dozatorių paspauskite vieną ar du kartus (pirmą kartą naudojant gali prireikti keleto paspaudimų), kad nedidelis putų kiekis nugultų ant delno. Tada švelniai patrinkite vandeniu sudrėkintą vulvą ir išangės zoną. Po to nuplaukite maloniai šilta vandens srove nuo priekio link išangės.

Primename, kad nenaudotumėte intensyvios vandens srovės ir ja neplautumėte makšties, kad nepažeistumėte jos natūralaus pH.

Koks intymios higienos putų veikimas?

Jų paskirtis saugiai pašalinti nešvarumus, netrikdant natūralių kūno procesų. Todėl labai svarbu atidžiai rinktis intymios higienos priemones, ypač moterims, kurias dažnai vargina pienligė, odos sausumas ir kiti intymios zonos negalavimai. Nusiprausus odai nedraugišku prausikliu, ji gali dar labiau sudirgti ir išryškėti pienligės ar kiti simptomai.

GENTLE DAY® „Intymios higienos putos“ švelniai šalina nešvarumus, drėkina ir padeda atstatyti odos balansą. Jas galima naudoti:

  • kasdienio prausimosi metu;
  • per menstruacijas;
  • nėštumo metu;
  • menopauzės periodu;
  • esant įvairioms makšties infekcijoms.

Jei vargina pienligė, bakterinė vaginozė (makšties disbakteriozė) ar kitos panašios infekcijos, būtina apsilankyti pas gydytoją, kad skirtų tinkamą gydymą. Intymios higienos putas naudoti tik švaros palaikymui.

Kartais moterys galvoja, kad vulvos ir makšties priežiūrai reikalinga ypatinga dezinfekcija, tačiau moksliniai tyrimai rodo priešingai. Juk naikinamos ne tik blogosios, bet ir gerosios bakterijos, todėl išauga rizika susirgti įvairiomis infekcinėmis ligomis. Kūnas išmintingas, jis pats kiek įmanoma stengiasi išlaikyti švarą, todėl jam galima padėti tik švelniomis priemonėmis.  

Grįžti į Blog'ą