Kodėl niežti vulvą menstruacijų metu?

Kodėl niežti vulvą menstruacijų metu?

Tai tema, kuri daliai moterų tikrai aktuali, tačiau apie tai dažniausiai vengiama kalbėti. Tačiau kalbėti, edukuoti būtina, nes kartais tai gali būti gana paprastai išsprendžiama problema, kai nėra kažkokios makšties infekcijos ar kitų sveikatos sutrikimų.

Kodėl taip nutinka? Ar tai normalu? Kaip galime sau padėti? Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip galima išvengti vulvos niežėjimo ir dirginimo menstruacijų metu.

Niežėjimo priežastys

Pirmiausia, panagrinėkime patį niežėjimą. Dalis moterų patiria niežėjimą  vulvos srityje menstruacijų metu - jis gali svyruoti nuo lengvo dirginimo iki didelio diskomforto. Kodėl taip atsitinka? Galimos kelios priežastys.

Hormoniniai pokyčiai:  Menstruacijų metu hormonų kiekis svyruoja, ypač estrogeno ir progesterono. Šie svyravimai gali paveikti makšties pH balansą, todėl ji tampa jautresnė dirginimui ir niežėjimui.

Pakitęs makšties pH: Sveikos makšties pH yra žemas, rūgštinis, apie 3,8-4,5 - toks pH neleidžia daugintis blogosioms bakterijoms. Tačiau menstruacijų metu pH pakyla, rūgštingumas sumažėja, nes kraujo pH yra apie 7,4. Dėl sumažėjusio rūgštingumo, pakitusios makšties mikrofloros gali atsirasti vulvos dirginimas, prasidėti makšties infekcija.

Higienos įpročiai: Tinkama higiena menstruacijų metu yra labai svarbi, nes ji padeda išvengti bakterijų dauginimosi ir infekcijų. Tačiau pernelyg kruopštus prausimasis ir netinkamų priemonių naudojimas gali sutrikdyti subtilią makšties mikroflorą ir prisidėti prie niežėjimo.

Patarimai, kai niežti vulvą

Kai kurias galimas niežėjimo priežastis menstruacijų metu aptarėme, tačiau ką daryti, kaip sau padėti, kai vargina niežėjimas, dirginimas menstruacijų metu? Dalinamės keliais patarimais, kurie gali padėti jums palengvinti simptomus.

Rinkitės švelnias higienos priemones: Kai kalbama apie vulvos prausimą, dažnai mažiau yra daugiau. Vulvos prausimui pakanka tik šilto vandens, tačiau dalis moterų psichologiškai jaučiasi geriau, kai naudoja prausiklį. Rinkitės švelnius, bekvapius intymios higienos prausiklius ar putas, kurie nepažeis natūralaus makšties pH balanso. Ir atsiminkite, kad makštis yra savaime išsivalanti – nereikia daryti makšties dušo ar naudoti kvepiančių muilų, dušo gelių.

Drėgmės kontrolė: Drėgmė gali sustiprinti ne tik niežėjimą, bet sukelti ir iššutimą, todėl stenkitės, kad jūsų vulva būtų kuo sausesnė. Jei naudojate įklotus ar tamponus, reguliariai juos keiskite. Ar žinojote, kad ekologiški inovatyvūs Gentle Day paketai sugeria iki 10 kartų daugiau nei įprasti ir ilgiau išlieka sausi? Tai reiškia, kad juos galimai rečiau reikės keisti ir bendrai sunaudosite bei išmesite jų mažiau. Jei dėvite menstruacines kelnaites, jas taip pat laiku pasikeiskite į švarias. Beje, pamirškite sintetines kelnaites - jos ne tik kad pagamintos iš naftos ir turi kenksmingo mikroplastiko, bet ir blogai praleidžia orą.

Venkite dirgiklių: Atkreipkite dėmesį į galimus dirgiklius, kurie gali liestis su jūsų vulva, pavyzdžiui, kvapnius tamponus ar įklotus, WC popierių, sintetinius apatinius ar stiprius kvepiančius skalbiklius. Rinkitės bekvapius menstruacinius produktus ir kvėpuojančius audinius, kad sumažintumėte dirginimą.

Papildomi patarimai:

  • Jei naudojate tamponus, išbandykite kito prekės ženklo. Kai kurie tamponai pagaminti iš medžiagų, kurios gali sudirginti jautrią odą. Gentle Day ekologiškos medvilnės tamponai yra su patentuota CottonLock technologija, kuri padeda išvengti plaušelių atsiskyrimo. Naudojant įprastus tamponus gali atsiskirti ir prikibti makštyje daug plaušelių, galinčių sukelti diskomfortą bei padidinti makšties infekcijų riziką. Be to, daugelis tamponų yra su sintetinio pluošto apsauginiu sluoksniu, kuris taip pat gali dirginti. Puiki alternatyva tamponams - menstruacinė taurelė.
  • Jei naudojate įklotus (paketus), išbandykite kitus. Vieninteliai išradimo patentą turintys ir ekologiškai sertifikuoti Gentle Day įklotai yra su FAR-IR anijonų juostele, kuri natūraliai stabdo bakterijų dauginimąsi ir apsaugo nuo nemalonaus kvapo, todėl gali padėti išvengti diskomforto ir odos sudirgimų. Be to, Gentle Day paketai ir įklotai yra dermatologiškai testuoti Santaros klinikose ir nustatyta, jog jie nedirgina odos. 
  • Nešiokite laisvus drabužius, kurie netrintų jūsų vulvos.
  • Venkite naudoti kvapnius produktus vulvos srityje, pavyzdžiui, kvepalus, dezodorantus ar muilus.

Kreipkitės į gydytoją: Jei niežėjimas nepraeina arba jį lydi kiti simptomai, pvz., neįprastos išskyros ar nemalonus kvapas, būtina kreiptis į gydytoją ir išsitirti, ar tai nėra kažkokia infekcija.

Mano istorija

Prieš ~15 metų, kai dar nebuvo Gentle Day, aš pati, Gentle Day įkūrėja ir produktų dizainerė Vilmantė, naudojau įprastus įklotus ir kaskart per menstruacijas kankindavausi dėl didelio diskomforto - vulvos niežėjimo, dirginimo, tinimo, šutimo. Be to, vis atsinaujindavo pienligė. O tada į mano rankas papuolė įklotai, kurie pakeitė mano požiūrį į menstruacijas - dingo skausmai ir visi sudirgimai.

Šie įklotai turėjo atsirasti parduotuvių lentynose, kad ir kitos moterys menstruacijų metu galėtų jaustis patogiai ir saugiai. Ieškojome fabrikų, kurie galėtų užtikrinti aukštos kokybės ekologiškų įklotų gamybą. Kai pavyko tokį atrasti, Gentle Day atsirado parduotuvių lentynoseLietuvoje, o vėliau ir kitose šalyse.

Todėl dažnai kartojame, jog Gentle Day yra sukurta moters moterims, nes kurdama, ieškodama, bandydama galvoju apie kiekvieną mergaitę, merginą, moterį. Ir visada labai malonu sulaukti Gentle Day klienčių padėkų ir atsliepimų, kad jas nustojo varginti odos sudirgimai, alergijos, pratekėjimai ir net skausmai menstruacijų metu.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Grįžti į Blog'ą