KAIP NAUDOTI MENSTRUACINĘ TAURELĘ

Menstruacinė taurelė -  tai daugkartinio naudojimo priemonė, skirta surinkti menstruaciniam kraujui. Taurelė - saugi bei taupi alternatyva tamponams ir higieniniams įklotams. Nors iš pradžių naudoti menstruacinę taurelę gali atrodyti šiek tiek sudėtinga, išlikite kantrios. Norint išmokti teisingai ją įdėti ir išimti, reikia tik šiek tiek praktikos ir jausitės laisvai bei patogiai mėnesinių dienomis. Skaitykite toliau - dalinamės geriausiais patarimais ir gudrybėmis, kaip naudoti taurelę.

Taip pat skaitykite, kuo skiriasi silikoninės, TPE ir lateksinės taurelės.

Sužinokite atsakymus į dažniausiai užduodamus klienčių klausimus apie menstruacinę taurelę.

Išbandykite mūsų rožinę taurelę pigiau - su kodu TAURELE sutaupykite net 20% ir gaukite DOVANŲ pakuotę drėgnų servetėlių.

TAURELĖS ĮDĖJIMAS

DEZINFEKUOKITE

Prieš naudodamos menstruacinę taurelę pirmą kartą, turite ją sterilizuoti: nusiplaukite rankas, į puodą įpilkite vandens tiek, kad apsemtų taurelę; užvirkite vandenį ir tada panardinkite taurelę 3–4 minutėms. Išimkite taurelę ir ji jau paruošta naudoti.

Dezinfekuoti taurelę rekomenduojama kiekvieno ciklo pabaigoje, kad ji būtų nepriekaištingai švari.

NUSIPLAUKITE RANKAS

Visada kruopščiai nusiplaukite rankas.

SUDRĖKINKITE

Sudrėkinkite taurelę vandeniu arba vandens pagrindo lubrikantu, kad įsidėjimas būtų švelnesnis.

SULANKSTYKITE

Prieš kišant taurelę į makštį sulankstykite ją. Yra keli populiariausi taurelės lankstymo būdai:

C forma - tiesiog perlenkite taurelę išligai per pusę. Atrodys kaip C raidė.

Kriauklė - vieną taurelės kraštą pirštu įspauskite į vidų.

Trikampis - vieną taurelės kraštą nulenkite žemyn.

Spauskite ir pamatykite, kaip atrodo.

ATSIPALAIDUOKITE

Pasirinkite jums patogiausią padėtį - galima atsitūpti, atsisėsti ant klozeto arba stovint užkelti vieną koją ant klozeto ar vonios krašto. Atsipalaiduokite, nes jei raumenys bus įsitempę, taurelės įsidėjimas gali būti nemalonus ir skausmingas.

ĮKIŠKITE

Viena ranka laikydamos taurelę sulankstytą, kita ranka švelniai praskirkite lytines lūpas ir įkiškite taurelę maždaug iki pusės į makštį. Tuomet leiskite jai išsiskleisti ir kiškite ją gilyn švelniai sukiodamos ne tiesiai aukštyn, o reikiamu kampu link uodegikaulio. Taurelės kotelis turi būti makšties viduje maždaug 1-1,5 cm gylyje - dar giliau nekiškite.

PATIKRINKITE

Norėdamos įsitikinti, kad taurelė yra tinkamai įdėta, sukiokite ją 360° kampu bet kuria kryptimi laikydamos už pagrindo (virš kotelio). Taip taurelė išsiskleis, jei nebuvo išsiskleidusi.

Taip pat galite įkišti pirštą į makštį ir apvesti aplink taurelę. Jei jaučiate taurelės įdubimą, švelniai paspauskite vieną makšties sienelės pusę, kad atsirastų erdvės taurelei visiškai išsiskleisti.

Jei tinkamai įdėjus taurelę, kotelis dirgina makšties angą, galite išimti taurelę ir šiek tiek patrumpinti jos kotelį. Maksimaliai patrumpinus kotelį, taurelę gali būti sunkiau išimti.

TAURELĖS IŠTUŠTINIMAS

GALIMA NETUŠTINTI IKI 12 VALANDŲ

Menstruacinę taurelę ištuštinkite ne rečiau kaip kas 12 valandų.

Rekomenduojame ištuštinti, išplauti ir išskalauti mažiausiai 2-3 kartus per dieną.

Kai atrasite jums patogiausią naudojimo būdą ir savo kraujavimo gausumo ypatumus, kartu sužinosite, kaip dažnai taurelę reikia ištuštinti.

PLOVIMAS IR PAKARTOTINIS ĮDĖJIMAS

  • Kiekvieną kartą išėmus taurelę, išplaukite ją šaltu vandeniu, kad išvengtumėte kvapo. Nepamirškite kruopščiai išplauti ir skylučių. Jei norite, galite naudoti šį švelnų bekvapį prausiklį, skirtą intymiai higienai ir kūnui.

    Jei keliaujate arba nėra galimybės pasinaudoti praustuvu viešoje vietoje, naudokite geriamąjį vandenį taurelės plovimui arba mūsų vandens pagrindo bekvapes bambuko servetėles intymiai higienai ir kūnui.

    Norint šlapintis ar tuštintis, taurelės išimti nereikia.

    Ciklo pabaigoje kruopščiai išplaukite, išskalaukite ir visiškai išdžiovinkite GENIAL menstruacinę taurelę. Laikykite ją drobiniame maišelyje iki kitų mėnesinių.

KUR NAUDOTI

Menstruacinę taurelę galite naudoti naktį miego metu, sportuojant, maudantis baseine, jūroje ar ežere, pirtyje.

TAURELĖS IŠĖMIMAS

7 ŽINGSNIAI

1 ŽINGSNIS

Kruopščiai nusiplaukite rankas su muilu.

2 ŽINGSNIS

Įsipatoginkite - stovėkite, sėdėkite ant klozeto ar pritūpkite - ir įkiškite rodomąjį pirštą ir nykštį į makštį ieškodamos taurelės koto ar pagrindo.

Galite dubens dugno raumenimis (tarsi stangintumėtės) pastumti taurelę žemyn, tuomet taurelės ištraukimas bus lengvesnis.

3 ŽINGSNIS

Švelniai patempkite taurelę už kotelio žemyn ir suimkite pirštais pagrindą.

4 ŽINGSNIS

Suspauskite už pagrindo, kad patektų oro ir suardytumėte vakuumą. Sukiodamos iš vienos pusės į kitą traukite taurelę iš makšties.

5 ŽINGSNIS

Išimtą taurelę laikykite vertikaliai, kad neišsipiltų kraujas - kraują išpilkite į klozetą.

6 ŽINGSNIS

Taurelę nuplaukite švariu vandeniu, kad paruoštumėte tolesniam įdėjimui. Nepamirškite kruopščiai išplauti įsiurbimo skylučių. Taip pat galite naudoti švelnų bekvapį prausiklį. Jei neturite prieigos prie tekančio vandens, galite nusausinti taurelę tualetiniu popieriumi ar servetėle - vėliau nuplausite švariu vandeniu.

7 ŽINGSNIS

Pasibaigus mėnesinėms gerai nuplaukite taurelę ir virinkite puode su vandeniu 5 minutes, leiskite taurelei išdžiūti ir laikykite orui pralaidžiame drobiniame maišelyje, kuris pridedamas perkant taurelę.