Tamponai

Toksinio šoko sindromas – labai rimta liga!

Moterys, naudodamos tamponus, ilgai jų nekeisdamos nė nesusimąsto apie pasekmes. Galvos skausmas, pykinimas, prasta savijauta, alpimas, kartais net viduriavimas ar vėmimas – šie ir kiti išvardinti simptomai, kurių net nesusieja, jog tai gali būti toksinio šoko sindromas (TŠS). 

Žurnale „Cosmopolitan“ teko skaityti merginos, vardu Kristina, bauginančią istoriją, kaip tamponas jos vos nepražudė (straipsnio pavadinimas: „Manęs vos nenužudė... mažytis tamponas“):

„Kristinai mėnesinės per atostogas nekeldavo jokio streso - kas čia ypatinga, įsikišai tamponą ir pirmyn. Viskas pasikeitė, kai vienas iš tų tamponų sukėlė gyvyvei pavojingą infekciją. Šiandien merginai - 25-eri, tačiau trūko visai nedaug, kad jos nebebūtų tarp gyvųjų.“

...O prieš keletą metų internete buvo publikuojamas straipsnis apie vienos manekenės siaubingai pasibaigusią istoriją - jai buvo amputuota koja dėl tamponų sukelto toksinio šoko sindromo (TŠS)!

Ko gero reta, kuri skaito tas nuobodžias instrukcijas, kuriose aprašyta kiekvienai iš mūsų labai svarbi informacija apie TŠS... Na pavyzdžiui, AR ŽINOJAI, KAD:

  • kai kurie tamponai neturi apsaugos - tokiu būdu atsiskyrę plaušeliai gali likti prikibę prie makšties sienelės (daugiausia paskutinėmis dienomis, kai kanalas yra sausesnis dėl negausaus kraujavimo), tai yra priežastis, sukelianti toksinio šoko sindromą;
  • tamponą reikia keisti kas 3-4 val, nepriklausomai nuo kraujavimo gausumo;
  • rinktis mažesnio sugeriamumo;
  • nemiegoti naktį su tamponu;
  • paskutinėmis menstruacijų dienomis (kai kraujavimas yra negausus) geriau naudok mažus paketus arba sugeriančius įklotus.

Dauguma tamponų, šiuo metu esančių rinkoje - pagaminti iš viskozės. Tai - gausiai absorbuojantis pluoštas. Šis pluoštas išsiplečia ir prilimpa prie makšties sienelių - gali sukurti palankią terpę bakterijoms, kurios sukelia toksinio šoko sindromą (TŠS). TŠS – reta, bet labai rimta liga. Ji ištinka tuomet, kai moterų kūnas aptinka svetimkūnį organizme. Norint išvengti TŠS rekomenduojama naudoti kuo mažesnio sugeriamumo, natūralaus medvilnės pluošto tamponus, juos dažnai keisti ir nešioti pakaitomis su higieniniais paketais.

Priežastys

TŠS sukelia stafilokokų ir streptokokų išskiriami toksinai. Esant palankiai terpei (higieniniai tamponai, prisigėrę menstruacinių išskyrų, ar pooperacinės žaizdos) joje pradeda intensyviai daugintis bakterijos ir gausiai išskirti nuodingas medžiagas. Bakterijų toksinai, patekę į kraują, sukelia neadekvatų imuninį atsaką, į patologinį procesą gali būti įtraukta beveik bet kuri organų sistema (širdies, inkstų, oda bei gleivinės, kepenys, virškinamasis traktas, nervų sistema). Tai sąlygoja ūmų kraujotakos nepakankamumą ir šoką. Tikimybė susirgti TŠS išauga, jei nusilpęs imunitetas.

TŠS gali vystytis bet kurio amžiaus moterims!

Vis daugiau ginekologų kalba apie tai, kad netinkamai parinktų higienos priemonių naudojimas sukelia moterims vis daugiau problemų, kurios gresia rimtais susirgimais. Norint išvengti TŠS, reikia rūpintis savo higiena ir rinktis natūralius higienos produktus. Būkite atidžios ir atkreipkite dėmesį į produktų sudėtį, ženklinimą.

Gentle Day® tamponai skirti besirūpinančioms savo sveikata bei ekologija.

100% sertifikuotos ekologiškos medvilnės tamponai be pesticidų ar herbicidų likučių, nechloruoti. Naudodamos Gentle Day® tamponus išvengsite odos sudirgimo, makšties išsausėjimo, alerginių reakcijų ir kenksmingų chemikalų poveikio – sveikiau Jums ir aplinkai. Sertifikuoti pagal GOTS (Global Organic Textile Standard) ir ICEA (Instituto Certificazione Ambientale e Etica).

Kuo Gentle Day skiriasi nuo kitų?

Gentle Day® tamponai yra apsukti hipoalerginiu tinkleliu, kurį mes vadiname „saugumo tinkleliu“. Šis tinklelis apsaugo tamponą nuo pluošto atsiskyrimo ir suteikia tamponui glotnumą. Kai kurie tamponai neturi tokios geros apsaugos, tokiu būdu atsiskyrę plaušeliai gali likti prikibę prie makšties sienelės (daugiausia paskutinėmis dienomis, kai kanalas yra sausesnis dėl negausaus kraujavimo), tai yra priežastis, sukelianti toksinio šoko sindromą.

Gentle Day® tamponai neturi kenksmingų chemikalų, yra nechloruoti, be dioksino ir be kvapiklių. Dioksinas yra antrinė medžiaga, atsirandanti naudojant chlorą (balinančią medžiagą). Jis yra glaudžiai siejamas su vėžiu. Dėl dioksino toksinių savybių gali būti pažeidžiama ir moters reprodukcinė sistema. Tai siejama su endometrioze ir gali paveikti net imuninę sistemą.

Kada geriausia naudoti tamponus?

Tamponus naudokite tik tada, kai tikrai reikia: sportuojant, maudantis, pirtyje, svarbaus susitikimo metu (kad išvengti pratekėjimų). Kad jaustumėtės saugiau nešiodamos tamponus, į kelnaites įklijuokite Gentle Day® kasdienį įklotą arba nešiokite menstruacines kelnaites, apsaugančias nuo pratekėjimų. Jis apsaugos, jei laiku nespėsite pasikeisti tampono. Naktį ar tuo metu, kai žinote, jog negalėsite laiku pasikeisti tampono (po 3-6 val.), geriau rinkitės Gentle Day® paketus, nes jie itin gerai sugeria, o anijonų juostelė apsaugo nuo nemalonaus kvapo bei bakterijų dauginimosi. Menstruacinė taurelė, kuri kraują surenka, ne sugeria - dar geresnis pasirinkimas, nes ją tuštinti reikia gerokai rečiau (galite būti net iki 12 valandų), be to, rūpinsitės gamta, nes išmesite mažiau šiukšlių ir sutaupysite, kadangi daugiau nebereikės pirkti tamponų ar paketų.

Kodėl yra svarbu pasirinkti tinkamo sugeriamumo ir dydžio tamponą?
Gentle Day® prekės ženklui gaminami tamponai buvo tirti nepriklausomose laboratorijose, kur buvo nustatyta, kad jie yra hipoalerginiai - „nedirginantys“ - ir yra įregistruoti JAV FDA (Food and Drug administration). Sertifikuoti ekologiški pagal GOTS ir ICEA.

 

Grįžti į Blog'ą