Kaip skaičiuoti menstruacijų dienas? – Gentle Day

Kaip skaičiuoti menstruacijų dienas?

Kodėl reikia žymėtis savo mėnesinių dienas? Visų pirma todėl, kad tai tau padės nuspėti sekančių menstruacijų datą, kad laikui atėjus būtum pasiruošusi ir turėtum reikiamų priemonių. Menstruacijų žymėjimas taip pat padeda einant pas ginekologę - ji visada paklaus apie tavo menstruacijų ciklą. Suaugusioms moterims menstruacijų ciklo stebėjimas ir žymėjimas padeda suprasti, kada įvyks ovuliacija, tai yra laikas kai moteris gali pastoti. Tad ciklo žymėjimas atskleidžia daug informacijos ne tik apie tavo menstruacijas, bet ir apie bendrą tavo organizmo būklę.  

Savo menstruacijų ciklą gali žymėtis tiek kalendoriuje, tiek ir savo telefone, persisiuntusi programėlę skirtą menstruacijų žymėjimui. tokios programėlės vadinasi PERIOD TRACKER. Jų yra ne viena, kai kurios yra skirtos moterims, kitos mergaitėms. Tad prieš parsisiųsdama pasidomėk kuri labiau tinkama mergaitėms. 

Na, o šiame straipsnyje, aš tiesiog noriu tave pamokyti kaip žymėtis ir stebėti savo ciklą paprasčiausiame kalendoriuje. 

PRADĖKIME.

Viskas ko tau reiks tai yra pieštukas ir kalendorius.

1 žingsnis. Pažymėk pirmąją dieną kai pradėjai kraujuoti. 

Mano mėnesinės prasidėjo kovo 11, tad tą dieną ir pasižymiu.

2 žingsnis: žymėkis kiekvieną menstruacijų dieną, šalia gali pasižymėti menstruacijų gausumą arba PMS simptomus. 

  • Pagal PMS (prieš-menstruacinio sindromo) simptomus, tu taip pat galėsi nuspėti, kada bus tavo sekančios menstruacijos. Kaip matai, mano kalendoriuje yra pažymėta, kad dieną prieš menstruacijas man skaudėjo galvą, o pirmąją menstruacijų dieną skaudėjo pilvą. Tačiau PMS simptomai kiekvienai mergaitei bus skirtingi, o kitos gali ir visai nieko nejausti.
  • Menstruacijų gausumo žymėjimas tau padės tinkamai pasiruošti sekančioms menstruacijoms. Sužinosi kiek ir kokių paketų reikia turėti sekančioms menstruacijoms.

Kartais gali būti ne visai aišku kaip žymėti kraujavimo dienas, nes gal būt tau tik patepliojo pirmomis ar paskutinėmis dienomis. Nieko baisaus, nėra labai svarbu žinoti kiek tiksliai dienų tu kraujavai. Tiesiog, žymintis tu sužinosi, kiek apytiksliai dienų tu kraujuoji. 

 

Štai kaip aš pasižymėjau savo kraujavimą kalendoriuje: kraujavau 5 dienas, tris dienas kraujavau gausiai, o paskutines 2 dienas kraujavimas buvo negausus. 

 

Kas tie PMS simptomai?

Prieš prasidedant menstruacijoms, mūsų kūne vyksta hormonų pokyčiai, kurie ir gali iššaukti PMS. Jei kalendoriuje, sutartiniais ženklais pasižymėsi PMS simptomus, gali nuspėti, kada ateis tavo kitos menstruacijos.  

Štai kokie gali būti PMS simptomai:

• Gali jaustis suirzusi, liūdna, gali norėtis verkti

• Gali skaudėti nugaros apačią

• Skaudėti krūtis

• Skaudėti pilvo apačią

• Skaudėti vidines šlaunų dalis

• Atsirasti spuogų ant veido ar nugaros.

• Skaudėti galvą

• Gali užkietėti viduriai arba atvirkščiai, gali viduriuoti

• Gali jaustis tarsi išsipūtusi

• Gali norėti valgyti arba atvirkščiau, neturėti apetito.

Skamba baisiai, tačiau retai kuriai taip būna, kad būtų juntami visi šie simptomai. Dažniausia gali skaudėti pilvą ir viduriuoti. O kitos gali ir visai nieko nejausti. Tad kiekviena mergaitė jausis skirtingai.

3 žingsnis: kai susirgsi sekantį kartą (greičiausia tai įvyks sekantį mėnesį), vėl pažymėk kalendoriuje pirmąją menstruacijų dieną. 

Mano sekančios menstruacijos prasidėjo balandžio 8, tad tą dieną ir pasižymėjau.

4 žingsnis: dabar jau galėsi suskaičiuoti kokio ilgio yra tavo ciklas

Tai sužinosi suskaičiavusi dienas nuo pirmos kraujavimo dienos, iki dienos kai susirgai sekantį kartą.

Kaip matai, mano ciklas yra 28 dienos. Tai yra normalus ciklas, tačiau tai nereiškia, kad toks bus ir tavo ciklas. Jis gali trukti ir 22 dienas, o gal net 45 dienas. Be to kiekvieną mėnesį jis gali būti skirtingas, nes kol susireguliuoja ciklas gali užtrukti ir 2 metai nuo menstruacijų pradžios. 

5 žingsnis: Nuspėk savo sekančias menstruacijas

Dabar, kai tu žinai kas kiek dienų kartojasi tavo menstruacijos, tu gali nuspėti, kada ateis sekančios.

Jei tavo ciklams 28 dienos, sekančios menstruacijos ateis gegužės 6 d.  

Klausimai kurie tau kyla

Ar menstruacijos visada ateina numatytu laiku?

Ne, menstruacijos ne visuomet kartojasi vienodai. Gali būti, kad jos pasikartos po 28 ar 32 dienų. Pirmus du metus, kai prasideda menstruacijos, yra normalu, kad jos nėra reguliarios. Kuo daugiau menstruacijų praeis tau bręstant, tuo bus aiškiau kas su tavimi vyksta. Pradėsi matyti tam tikrą pasikartojimą. Pavyzdžiui buvo laikas kai mano menstruacijos kiekvieną mėnesį pasikartodavo vis kitu 2 dienų paklaidos intervalu, tai galėjo būti kas 30 dienų vieną mėnesį, o sekantį jos ateidavo po 32 dienų. Ir taip kaitaliojosi. 

Kai menstruacijos tik prasideda, tavo kūnas turi priprasti ir hormonai turi susinormalizuoti per laiką. Kartais tu matysi, kad tavo mėnesinės prasidėjo kelias dienas ankščiau, o kitą kartą vėliau. Gali būti taip, kad vieną mėnesį jos aplamai nepasirodys. Bet tai yra visiškai normalu (menstruacijų nebuvimas, gali rodyti ir nėštumą, jei mergaitė yra seksualiai aktyvi ir turėjo lytinius santykius).

Ką reiškia visi tie PMS skausmai?

Tu pastebėsi, kad PMS simptomai pas tave kartojasi vis tie patys. Jei tavo menstruacijos ateis laiku, tai tu turėtum justi tuos simptomus panašiai tiek pat dienų prieš menstruacijas kaip ir prieš tai. 

Jei tu pajusi tuos simptomus ankščiau, tai gali būti, kad menstruacijos prasidės ankščiau. Ir atvirkščiai, jei PMS simptomus pajusi vėliau, gali būti, kad ir menstruacijos prasidės vėliau.

Liquid error: Could not find asset snippets/limoniapps-discountninja-body.liquid